Cele i idee:
Pod górę, razem do celu "Strzelca", którym jest działanie na rzecz niepodległości Rzeczypospolitej i umacniania jej. Ideą ZS „Strzelec” jest, także wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym, rozwijane wśród członków w sposób świadomy
i zorganizowany poczucia służby  wobec Rzeczypospolitej i odpowiedzialności za Jej los. Celem związku jest również formowanie wzorowych postaw obywatelskich, wyrabianie umiejętności zdyscyplinowanego życia w zespole, podnoszenie poziomu sprawności fizycznej młodzieży oraz promowanie aktywnego trybu życia, co wiąże się m.in. przeciwdziałaniu nałogom.
Nasze działania:
Działalność jednostki opiera się o zajęcia wenątrz jednostki oraz Obwodu. Oprócz wspierania innych jednostek strzeleckich i inicjatyw naszego środowiska rozpoczynamy współpracę z szkołami oraz organizacjami o pokrewnym charakterze działalności.
Organizujemy, wspieramy, współorganizujemy obchody rocznic oraz świąt państowych. Wyjeżdżamy na zgrupowania ogólnopolskie, manewry, poligony oraz różnego rodzaju szkolenia.

Prowadzimy aktywny tryb służby, częste wyjścia w teren, różne rodzaje aktywności fizycznej...
Staramy się też dawać dobry przykład np. oddając krew :)
Wraz z rozwojem jednostki nawiązujemy współpracę z różnymi organizacjami i instytucjami. Współpraca od luźnej, możnaby ująć okazyjnej do stałej, bardzo aktywnej.

Naszym głównym partnerem jest
47 LO przy ul. Czernika 1/3

Troszke luźniej o nas ;)
Jako jednostka jesteśmy bardzo wesołym towarzystwem. Oprócz prowadzenia szkoleń i działalności edukacyjno-patriotycznej, co brzmi bardzo patetycznie, lubimy się pośmiać i pożartować. U nas w jednostce oprócz pełnienia służby, jest czas również na trochę luzu - bo kiedy trzeba, to trzeba a kiedy nie trzeba, to nie i koniec. :) Dołączając do naszej jednostki trzeba wiedzieć, iż mamy swoje czasem ‘dziwne’ poczucie humoru oraz, że jesteśmy specyficzni... Trzeba też wiedzieć, że kiedy jest czas na rozrywkę, to się bawimy, lecz w pewnym momencie trzeba będzie przerwać zabawę i zrobić coś pożytecznego.
Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW